logo

INTERIÉROVÉ A EXTERIÉROVÉ ROLETY, POSUVNÉ STĚNY A MARKÝZY

 

Okenní rolety – Interiérové: 

–  Látkové rolety jsou praktickým, elegantním a funkčním doplňkem, který lze využít v bytech, ale také v komerčních prostorách. Rolety se dodávají v klasickém provedení s pružinovým mechanismem nebo s řetízkovým ovládáním, který umožňuje snadnou manipulaci a regulaci zastínění. Sortiment rolet se rozšiřuje směrem k novým způsobům ovládání . Roleta s kladkovým ovládáním, roleta americká řasená, posuvná stěna, římská roleta. Roleta s krycí boční lištou omezuje pronikání světla po stranách a je určena pro plastová okna. Výrobek ROLSUN je určen pro střešní okna.

– Rolety z přírodních materiálůnapř. z bambusu jsou vyráběny z čistě přírodních materiálů z ručně spletených tkanin a vláken. Rolety lze dodávat ve dvojím provedení a to s navíjením, které probíhá rolováním do vzhledového obalu nebo se stahováním při kterém dochází k líbivému a pravidelnému řasení.

– Římské rolety – jsou oblíbeným stínícím prvkem, u kterého je stínící látka vyhrnována vzhůru v pravidelných skladech nebo vlnkách. Použít je možno téměř libovolnou záclonu nebo dekorační látku a vytvořit elegantní a funkční zastínění kompletně zapadající do interiéru. Způsob ovládání – provázkem, řetízkem nebo motorem. Maximální rozměr při ovládání motorem je 400×600 cm.

– Magické rolety neustálý vývoj stínící techniky a poptávka architektů po netradičních formách stínění přispěly ke vzniku jedné z největších zajímavostí posledních let – kombinaci žaluzie a rolety. Výrobek účelně a efektivně kombinuje vlastnosti klasické rolety horizontální žaluzie a dokáže nahradit také záclonu nebo závěs.  Pestré stínící materiály plně vyhoví požadavkům na komfortní zastínění a obohatí interiér o další luxusní prvek. Ovládání se provádí pomocí řetízku.

Látkové rolety

stažený soubor (3)

Rolety z přírodních materiálů

stažený soubor (15)

Římské rolety

imska_roleta_detail

 

Magické rolety

rolety-interier

 

Posuvné stěny – Interiérové:

– Posuvné stěnytzv. Japonky – Základem tohoto důmyslného výrobku jsou libovolně vertikálně  nastavitelné panely, které mohou být vyrobeny z materiálů lehkých, průsvitných i zcela zatemňujících . Nosná hliníková konstrukce v bílém nebo eloxovém provedení může kombinovat dvě až pět kolejnic, záleží na Vašem rozměru a individuálním výběru . Ovládání ruční tahem – pomocí tyče nebo šňůry.

stažený soubor (2)

 

Okenní rolety – Exteriérové:

– Předokenní roletyAlukon Vás ochrání nejen před teplem, chladem a zvědavými sousedy, ale účinně zabezpečí Váš domov proti vloupání. Jsou vhodné nejen pro novostavby, kde je možnost zabudování pod omítku, ale také pro starší renovované objekty k dodatečné montáži. Materiálem je hliník vypěněný polyuretanovou pěnou, dodávaný v široké škále barev a  imitaci dřeva. Podle přání zákazníka lze rolety opatřit jak manuálním tak motorovým ovládáním. Mají vysoce kvalitní povrchovou úpravu a proto jsou nenáročné na údržbu. Všechny profily firmy Alukon jsou odolné proti vloupání a tímto zaručují odpovídající ochranu a bezpečnost.

– Screenové rolety jsou vhodné k zastínění nebo zatemnění místností. 

Aby se dosáhlo optimální sluneční ochrany, je třeba zvolit látku s ohledem na:

  • Umístění rolety (interiér/exteriér)
  • Úroveň příchozího přirozeného světla
  • Pohodlí pro oči – zářivost barev
  • Ochrana před teplem vznikající UV zářením
    Potah Screen – sluneční plátno je materiál pozoruhodných technických vlastností s vyjímečnou stabilitou rozměrů, odolný proti světlu, chemikáliím. Jádro ze skleněného vlákna vytváří základní strukturu potahu, zajišťuje trvanlivost, UV stabilitu, kvalita viditelnosti při zachování přehlednosti. Použití jak pro interiér tak pro exteriér: od -35 stupňů C do + 50 stupňů C
  • Pro interiérové použití je screen vyroben ze 36% skleněného vlákna potaženého 64% PVC. Tenčí úpletové vlákna zajistí určitý faktor otevřenosti látky a zaručí tak lepší viditelnost ven než tlustší vlákno. Váha interiérového screenu 350 g/m2.
  • Pro exteriérové použití je screen vyroben ze 42% skleněného vlákna a potaženého 58% PVC.

Tlustší vlákna lépe odolávají tvrdým podmínkám počasí (déšť, teplotní změny, přímé sluneční záření apod.) 

– SUN STOP rolety – účinně zastíní váš interiér. Zapomeňte na letním žárem rozehřáté místnosti. Předokenní látkové rolety jsou umístěny na okenním rámu z vnější strany a zadrží tak tepelné záření dříve, než pronikne přes sklo do interiéru. Předokenní rolety SunStop jsou vyrobeny ze speciální protitepelné látky Soltis, jež je částečně transparentní a umožňuje přirozený vizuální kontakt uživatelů s venkovním prostorem. Neváhejte a investujte do stínící techniky v podobě vnitřní látkové rolety, která vám poskytne soukromí a příjemné světlo ve své domácnosti.

Maximální možné výrobní rozměry všech typů rolet SunStop:
maximální šířka 1800mm

maximální výška 2500mm
maximální plocha 3m2

                   Předokenní rolety

stažený soubor (2)

Screenové rolety

stažený soubor

Sun Stop rolety

stažený soubor (4)

 

Markýzy – Exteriérové:

Markýzy zaujímají významné místo v oblasti stínící techniky. Jsou velice vhodné na zastínění velkých ploch, teras a balkonů. Použité materiály jsou na vysokém stupni užitkové hodnoty, stálobarevné a odolné proti plísním. Markýzy lze ovládat na elektrický pohon nebo ručně pomocí kliky.

– Výsuvné horizontální markýzy – s kloubovými rameny jsou nejčastěji používaným produktem v oblasti markýzového zastínění, lze ji upevnit do stropu nebo čelně na fasády domů.

– Kazetové markýzy – moderní řešení pro náročné zákazníky, kteří chtějí markýzu ochránit před nepřízní počasí bez použití stříšky s důrazem na dokonalý design.

– Svislé vertikální markýzy – se používají jak pro exteriéry, jsou fixovány proti větru vodícími lanky nebo tyčemi, tak na zastínění interiéru, nacházejí stále častější uplatnění v architektonickém řešení nejen komerčních objektů, ale také rodinných domů a bytů.

– Košové markýzyse používají pro zastínění a zvýraznění obchodů a výkladních skříní, lze je opatřit reklamními nápisy a logy, čímž se stávají elegantní a nepřehlédnutelnou ozdobou pro řadu restaurací, barů a obchůdků …

Výsuvné horizontální markýzy

stažený soubor

Kazetové markýzy

stažený soubor (4)

Svislé vertikální markýzy

stažený soubor (2)

Košové markýzy

stažený soubor (3)